AUC Boys Soccer 2021-22

Roster

BOYS

  • Seniors
    1. Samuel Membreno #27
    2. Mateo Rodriguez #40
    3. Emilio Canales #13
    4. Matthew Martinez #44
    5. Keanu Rodriguez #5
    6. Alejandro Espinoza #12
    7. Sebastian Carrillo #9
    8. Sebastian Barales #39
    9. Eric Giraldo #11
  • Juniors
    1. Joshua Carrillo #42
    2. Matthew Suarez #22
  • Sophomores
    1. Alejandro Lopez-Vergara #25
    2. Cayden Rabe #34
    3. Daniel Acosta #29
    4. Samuel Jimenez #26
    5. Marcio Quintana #31
    6. Genti Aliaj #36
    7. Daniel Aguilera #43
  • Freshmen
    1. Caleb Perez #6
    2. Matthew Cuellar #35
    3. Juan Bolivar #25
    4. Eric Justiz #1 Goalkeeper
    5. Kimon Gerasopoulos #41
    6. Isaac Carrillo #19

DISTRICT 2A-16

  • Archbishop Carroll
  • Archimedean
  • Colonial Christian
  • Marathon
  • Miami Christian
  • Riviera Prep
  • True North
  • Westwood Christian

Schedules & Results

Important Dates
First practice – Try outs: October 18th
​Regular season starts: Nov 8th
Regular season ends: Jan 22nd
Districts start: Jan 26th

SCHEDULE & RESULTS


1. Tuesday, Nov 9th, vs. Miami Community Charter @ KSP #5 @ 4:30p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183
Game has been cancelled by MCCS.


2. Monday, Jan 15th, @ Westwood Christian @ 4p, 5801 SW 120th Ave, Miami, FL 33183
AUC 4 – 0 WESTWOOD
Goals: Samuel Jimenez 2, Juan Bolivar, Sebastian Carrillo
Assists: Sebastian Carrillo 2, Sebastian Barales


3. Tuesday, Nov 23rd, @ Riviera Prep @ 4p, 9775 SW 87th Ave, Miami, FL 33176
RIVIERA PREP 4 – 3 AUC
Goals: Sebastian Carrillo 2, Caleb Perez
Assists: Joshua Carrillo


4. Tuesday, Nov 30th, vs. Pinecrest Prep @ KSP #5 @ 4:30p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183
AUC 6 – 0 PINECREST PREP
Goals: Sebastian Carrillo 3, Matthew Martinez 2, Samuel Jimenez
Assists: Sebastian Carrillo 2, Joshua Carrillo, Caleb Perez


5. Thursday, Dec 2nd, vs. Mater Lakes @ KSP @ 4:30p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183
MATER LAKES 1 – 0 AUC


6. Wednesday, Dec 8th, @ Greater Miami Academy @ 4p, 500 NW 122nd Ave, Miami, FL 33182


7. Friday, Dec 10th, vs. Riviera Prep @ KSP #1 @ 4:30p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


8. Monday, Dec 13th, vs. Archbishop Carroll @ KSP #1 @ 4:30p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


9. Wednesday, Dec 15th, @ Somerset South Homestead @ 3:30p @ Homestead Sports Complex, 1601 SE 28th Ave, Homestead, FL 33035


10. Wednesday, Jan 5th, vs. Somerset South Homestead @ KSP #2 @ 2:45p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


11. Friday, Jan 7th, vs. Westwood Christian @ KSP #4 @ 4:30p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


12. Monday, Jan 10th, vs. Greater Miami Academy @ KSP @ 2:45p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


13. Wednesday, Jan 12th, vs. Keys Gate @ KSP @ 2:45p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


13. Friday, Jan 14th, @ Pinecrest Prep @ KSP @ 2:45p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


14. Tuesday, Jan 18th, vs. International Studies @ KSP #3 @ 4:30p, 8011 SW 127th Ave, Miami, FL 33183


DISTRICT TOURNAMENT

Quarterfinals 1/26 Higher Seed will host
1 vs. 8, 2 vs. 7,
3 vs. 6, 4 vs. 5

Semifinals 1/31 Higher Seed will host
(1 vs. 8) vs. (4 vs. 5)
(2 vs. 7) vs. (3 vs. 6)

Final Feb 2nd at Riviera Prep at 3p

 


RECAP
TBA


 

Coaches

Raul Roque


AUC Boys Soccer Assistant Coach
AUC Boys Soccer Assistant Coach